دستگاه تولید قابلمه از پرس هیدرولیک و گاهی از پرس پنومانیک تشکیل می‌شود. قابلمه یکی از پر فروشترین وسایل آشپزخانه می‌باشد، که امروزه استفاده از قابلمه‌های  آلومینیومی و تفلون نسب به انواع قابلمه‌های دیگر بیشتر است. کارخانه قابلمه سازی بسیاری در شهر اراک موجود می‌باشند که دستگاه تولید قابلمه خود را از شرکت سانا صنعت تهیه می کنند.

پرس کارتن چیست و قیمت خرید و فروش دستگاه پرس هیدرولیک عمودی چقدر است؟

دستگاه تولید قابلمه تفلون

شرکت سانا صنعت تولید کننده انواع تجهیزات هیدرولیک ( جک‌ هیدرولیک، جک‌ تلسکوپی، یونیت هیدرولیک و پرس هیدرولیک) آسانسور، بالابر و تجهیزات صنایع ریلی می باشد. از تجهیزات طراحی و ساخته شده در این واحد تولیدی میتوان به دستگاه تولید قابلمه تفلون اشاره کرد.

 

تولید قابلمه تفلون با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های به روز و مدرن رشد چشمگیری داشته و سرعت تولید در زمینه تولید قابلمه بسیار بالا رفته است. لازم به ذکر است یکی از برترین قطب‌های تولید قابلمه تفلون، شهر اراک می باشد. شرکت‌های بسیاری در این شهر در زمینه تولید قابلمه تفلون فعالیت می‌کنند. (شرکت سانا صنعت در شهر اراک پایتخت صنعتی ایران قرار دارد).

دستگاه تولید قابلمه

کارخانه قابلمه سازی و فروش و صادرات قابلمه

یکی از بازارهای فروش قابلمه آلومنیومی و تفلون کشورهای همسایه بخصوص کشور عراق می‌باشد که بیشتر قابلمه‌های تولیدی به این کشور صادر می‌شود. یکی از صنایع مهم که می‌تواند ارز آوری بسیاری برای کشور عزیزمان ایران داشته باشه صنعت تولید قابلمه تفلون و آلومنیومی می‌باشد، و کسانی که به فکر تولید هستند می‌توانند از ساخت قابلمه و صادرات آن استفاده کنند. بهترین روش برای شروع هر کاری این است که اول به بازاریابی آن محصول پرداخت و در صورت موفق بودن در فروش آن محصول باید به فکر خط تولید باشید، نه این اول خط تولید را راه اندازی کنید و بعد در فروش آن به مشکل برخورده و خط تولید را زیر قیمت بفروشید.

 

دستگاه پرس قابلمه – پرس هیدرولیک کششی

یکی از تجهیزات اساسی و مهم برای تولید قابلمه، پرس هیدرولیک کششی است. فرم دهی قابلمه توسط پرس کششی انجام می شود. این پرس با توجه به اندازه و ابعاد قابلمه دسته‌بندی می‌شوند. نکته مهم در این پرس هیدرولیک، میزان نیروی اعمال شده توسط این پرس به قطعه کار است. بعد از فرم دهی قابلمه توسط پرس کششی برای اصلاح لبه‌های قابلمه از دستگاه لب پیچ استفاده می کنند.

دستگاه پرس قابلمه

 

دستگاه لب پیچ قابلمه

یکی از تولیدات شرکت سانا صنعت دستگاه لب پیچ است. دستگاه لب پیچ در بالا بردن راندمان تولید قابلمه بسیار حائز اهمیت است. در این دستگاه با استفاده از یک جک پنوماتیک، قابلمه را روی یک صفحه ثابت کرده و این صفحه با استفاده از تسمه و پولی توسط یک الکتروموتور حرکت می‌کند. برای اصلاح لبه قابلمه از تیغچه استفاده می‌شود. این تیغچه روی یک سوپورت قرار دارد و این سوپورت بوسیله یک جک هیدرولیک حرکت می کند. زمانی که قابلمه در حال چرخش است جک فرمان گرفته و تیغچه لبه‌های اضافی قطعه را اصلاح می کند.

بر روی همین دستگاه یک قالب فرم قرار دارد که حرکت این قالب نیز با جک است. زمانی که لبه قابلمه اصلاح شد، توسط این قالب لبه قابلمه را گرد می‌کنند. در اصطلاح قابلمه دو لبه می‌شود. تمام این مکانیزم‌ها بعد از قرار دادن قابلمه روی صفحه و فیکس شدن توسط جک پنوماتیک، بصورت اتوماتیک انجام می‌شود.

دستگاه لب پیچ ساخت شرکت سانا صنعت دارای طراحی منحصر به فرد و کارایی بالایی است. تجهیزات مورد استفاده در تولیدات این شرکت از برنهای مرغوب می‌باشد همچنین نحوه طراحی تجهبزات و قطعات استفاده شده در این دستگاه‌ها نسبت به تولیدات موجود در بازار دارای استاندارد و توان بالاتری است.